SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

What killed about one third of Europe’s population between 1347 and 1350? a. flu c. sunburn b. war d. Bubonic plague Dat sunburn death... It was the most tragic
Find x when P = 21. P = x(x - 1) / 2
The cost of the paint was $39 per gallon, so if the cost is $4,368, how many gallons did you buy?
CHECK MY MATH PLEASE!? 1. When you estimate expenses for a month, you should _______. A: add expenses for rent/mortage, utilities, food, and gas. (my answer)
Both Houses of Congress are part of the legislative branch. True False
a decrease in the magnitude of velocity is called
Carl has three lengths of cable,5\6 yard long,1\4 yard long,and 2\3 yard long.He needs at least 1 yard of cable. a. which two pieces together make a length at l
Nutrients and oxygen diffuse into body cells from ______. A. Arteries B.the aorta C. Capillaries D.veins
Two triangles are similar. The dimensions of the first are 7, 8, and 10, while the dimensions of the second one are 3.5, 4, and 5. The scale factor used to get
Why was Howard Carter's discovery of Tutankhamen's tomb significant? A. It confirmed for archaeologists that Egyptian royalty had great wealth. B. It held docum