khaenlin
khaenlin khaenlin
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much doss it cost per pound?

Respuesta :

BrainSan
BrainSan BrainSan
  • 03-02-2016
One you spelled does wrong. Two, the answer is $0.49 per pound. Because, you divide $1.96 and 4 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

This nation was famous for kicking off the Age of Exploration. Spain Portugal The Netherlands England
Which sentence uses the pronouns correctly? a-If you were I, would you accept the job? b-It was her who cast the deciding vote. c-The reservation for he and Bar
What civilization created stone heads?
Which sentence needs a semicolon added to be correct? A. (5) Water is not everywhere it's miles away. B. (3) If we want to water our yards or wash the dishes, w
Andy is waiting at the signal. As soon as the light turns green, he accelerates his car at a uniform rate of 8.00 meters/second2. What is the displacement of An
in brown versus the Board of Education the Supreme Court overturned the prettiest woman in Plessy v ferguson that separate but equal was constitutional so long
what is the median of the data? 12, 17, 16, 10, 20, 13, 14, 14, 12, 12, 19, 18
How does Keats's personification of autumn present the season in the second stanza of "To Autumn"?
describe the way some viking weapons were decorated
I'm confused how to do this??