reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

Drake received 80 points on a project for school. He can make changes and receive one-tenth of the missing points back. He can do this 10 times. Create the form
Which postulate of relativity was supported by the experiments of Michelson and Morley? a. principle of relativity b. constancy of the speed of light c. princip
How do you find the square roots of fractions. For example the square root of 9 over 16?
The article identifies a ''tacit racial hierarchy'' in the animated film, Rio 2, which replicates parttens in racial stereotyping throughout movie history. Base
The whole is 8 One part is 8 What is the other part? Tell how you know.
What was the structure of authority within the new factories in the industrial revolution?
which term describes an enzyme
If the ordered pair (2,4) is on the graph f(x), find one ordered pair that will be on the following functions: a) f(x)-3 b) f(x-3) c) 2 f(x) d) f(x-
[tex]log_{8 x^{2} -23x+15}(2x-2) \leq 0[/tex]
A criticism of the American system of federalism is that it is