aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

You have $60 and your sister has $120. You are saving seven dollars per week and your sister is saving five dollars per week. How many weeks will it take for yo
Which of the communication models depicts communication as a simultaneous process where speakers and listeners send and receive messages at the same time?
What is the h concentration in a solution with a ph of 1.25
Mcdonald's supports and funds ronald mcdonald houses for the families of terminally-ill children to stay in to be near their loved ones. mcdonald's action demon
What is "A number divided by 6 is 18" in a expression?
The nurse is preparing a diagnostic statement for a patient who has diabetes. What is the most appropriate step the nurse should take in this scenario?
Which statements describe sedimentary rock? Check all that apply.
Emily is buying a CD for $17. The sales tax rate where she lives is 6%. How much will the CD cost including tax?
What is this tool used for ?
There are 575 pizzas.half of the pizza are split into fourths and the other half of the pizzas are spilt into sixteenths.how many total slices of pizza are ther