cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

For the equation ax+c =bx +d where a≠b and c≠d , what is x expressed in terms of a,b,c, and d?
the box plots shows the price for two different brands of shoes​
Which of the following is the correct factorization of 2522 – 16? O a. (5x + 4)(5x + 4) O b. (5x – 4)(5x – 4) O c. (5x + 4)(5x — 4) O d. (5x + 8)(5x – 8)
LaShawn solved the equation below to the determine the solution. 3 x minus 8 = negative x + 4 (x minus 2)
⚠️URGENT!!⚠️ PLEASE HELP ILL GIVE BRAINLIEST I PROMISE THE QUESTION IS ATTACHED BELOW I REALLY NEED HELP
what is 3 squared (a) if a = 107
for each of the following express the first quantity as a percentage of the second quantity 1 year ' 4 month​
what is the first president of of Canada​
If 4SINB=3SIN(2A+B) : Prove that:7COT(A+B)=COTA
Merry Maidens Cleaning generally charges $280 for a detailed cleaning of a normal-size home. However, to generate additional business, Merry Maidens is offering