Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
REGULAR "AR" VERBS pasar -- to pass: Yo el examen. á é í ó ú ¿ ¡ ü ñ llenar -- to fill: Vosotras los formularios. á é í ó ú ¿ ¡ ü ñ brindar -- to drink a toas
Can a membrane control the direction to diffusion?
Write a short note on Goiter
How can you use this information about mass to help you compare the speed of the pod after the collision to the speed of the space station after the collision?
The plantation system in the Southern Colonies led to.A: Catholics being sent away to other ColoniesB: Military conflicts between the ColoniesC: laws that prote
What are some good decisions you can make in your life now that you hope will continue to lead you to good outcomes down the road
What is the difference between a market and a market structure?
Pls help quick please and only if you know the answer for sure
pls help i am in 8th grade k12 What is the author's purpose? "Every house should have a cat. They are cute, cuddly, and fun to play with." Question 1 options:
John likes to hike during the summer. He can usually hike about 3 miles every hour, but when it's really hot, he swims in mountain lakes for a half-hour after e