HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

which choice is equivalent to the quotient shown here when x > 0
Simplify each expression.
Give me an example of a time a coach or teacher asked you to try a new strategy and how you responded. (AVID)
One angle of a triangle measures 72∘ more than the smallest, while a third angle is twice the smallest. Find the measure of each angle.
state directly north of lllionis
Worker A can a task in 9 hours while worker B can complete the same task in 4 hours. How long (in hr) would it take the workers to complete the task together? (
-3=3w+3(w-5) what is the answer
Find the surface area of the square pyramid using a net
ill give u brainliest :) Fill in the blank with the form of ser you would use with the following: Elena ___ morena.
Number 8 please. I don't understand. Thank you.