winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

Use a commutative property to rewrite the expression. -2+6
A skier is skiing down a slope on the mountain. Is the mechanical energy conserved? Why or why not?
I wanted to stick my head between my knees. "Listen Jolu, that was really stupid of me. I did it at like two in the morning. I was just crazy when it was happen
Estimate the pH of the resulting solution if you mixed equal amounts of hydrochloric acid (HCI) and sodium hydroxide (NaOH).
what is greater 3 qt or 6 pt
Chemistry question please?
Please help, if so thanks (:
What is a rule in a school handbook where an Oxford comma is necessary?
I need help with a problem
I need help with a problem