datmathguy7442 datmathguy7442
  • 03-01-2018
  • Mathematics
contestada

You estimate that you spend $115 on groceries each month. how much money do you spend on groceries each week?

Respuesta :

pethauls4up110km
pethauls4up110km pethauls4up110km
  • 03-01-2018
I believe the answer is $30 a week
Answer Link

Otras preguntas

Graph and find solution set for Y=2x-4 Y=-2x+4
Which word in the sentence is a gerund? Near the highway, Carlos received a ticket for speeding. A. speeding B. near C. received D. highway
Tareq pays $22.10 for 2.6 pounds of salmon. What is the price per pound of the salmon
falling demand and raising debt were a problem fir which sector of the economy in the 1920s
Factorise x^2 + 7x + 12
What is 9 times 1/10 times 6 times 1/100 4 times 1/1000?
What is the purpose of government?
The best way to appeal to an audience is with
A roadway is built with the following conditions: With ice on the road, when the coefficient of static friction between the road and rubber is 0.09, a car at re
Which of the following is an advantage of a condom as a method of birth control? It helps prevent the spread of STIs. It is 100 percent effective if used correc