selen4306 selen4306
  • 01-01-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a quart of milk for $0.89?

Respuesta :

kyrstenhubbard123
kyrstenhubbard123 kyrstenhubbard123
  • 29-01-2020

Answer:

$3.65/gallon APEX

Step-by-step explanation:

Answer Link
tonythetiger78
tonythetiger78 tonythetiger78
  • 05-02-2021

Answer: 3.56/ gallon

Step-by-step explanation: AP3X

Answer Link

Otras preguntas

Why is the party in power more cohesive that the opposition party?
Tell how the italicized noun clause is used. Whatever you tell me will remain our secret. A) subject B) subject complement C) direct object D) object of the
Find the slope of the line that passes through the points (3, 6) and (5, 3). A .-3/2 B. 3/2 C. 2/3
Imagine that a team of scientists test a certain hypothesis, and the experimental results show that it is false. How will this information most likely be helpfu
what is another name for the 55 delegates at the philadelphia convention
Is zero a rational number
what decimal part of 500 is 35?
To get employees to work longer hours, employers often offer __________ in the form of extra pay. A. costs B. benefits C. incentives D. consequences Please s
What expressions are equivalent to y+y+y+3z. A. 3+y+3z B. 3y+z C. 3(y+z) D. 2y+2z+y+z
i need help guys please