herzogjill herzogjill
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

The price of apples at a farm is $1.76 per pound. Write equation to determine c, the total price of n pounds of apples?

Respuesta :

samcole8855
samcole8855 samcole8855
  • 01-12-2017
I think it would be c= 1.76n
Answer Link

Otras preguntas

speeding,peeling out or weaving through traffic are all examples of what
Which of these will likely be included in the text of a research paper when embedding a direct quotation? Author's last name Quotation marks Parenthetical docum
The belief that the will of most of the people will be just more often than it will be unjust is called _____.
Is \frac{6}{12} proportional to \frac{8}{10}
Taryn conducted a science experiment on saturation. She added sugar to sugar water solution at different intervals. The graph shows how much sugar was in the so
what is the lowest common denominator of 20 and 24
what is the lowest common denominator of 20 and 24
to what class of minerals do gold silver and copper belong
A red blood cell placed in distilled water will swell and burst due
The cost of a regular price ticket to a saint Louis cardinals baseball game was $60. During the World Series, the price increased by 2/5. What did the fans pay?