hclemenger hclemenger
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Suppose tulips are on sale for $.60 per bulb. How many tulip bulbs can you order if you have $14 to spend and shipping is $3.00? *

Respuesta :

nannymargaret
nannymargaret nannymargaret
  • 03-11-2017
You can get 18 tulips
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-11-2017
14+3=17
17/.6=28.3333
you can get about 28 tulips for a total of $17 
Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

What steps may be necessary to predict data not included in a data set using a scatter plot and line of best fit? Select all that apply.
Andy warhol used commercial processes to create many of his works because ________.
which of the following rational functions is graphed below?
explain the major natural resources of nepal
where did the united states find enough men to serve in vietnam
Help me asappp w this question
Can someone help please?
The coefficient of 8 • 2N is
LA COMIDA. Describe tu menú perfecto por un día. Incluye el desayuno, el almuerzo y la cena. Incluye por lo menos tres comidas y una bebida en cada descripción
Roughly to what height would a 5 kg stone need to be raised in order to have the same stored energy as the energy stored in the defibrillator capacitor?