reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

In a uac prompt, what color is used to indicate the lowest level of risk?
Use eulers formula to find the missing number. Edges: 49 Faces:21 Vertices:? 30 32 26 28
What style of painting do the gospels of Charlemagne manuscripts use ?
Which of the following is not a potential benefit of using more nuclear energy?
Which type of plant cell is undifferentiated?
Which statement correctly describes the end behavior of y = −3x5 + 5x2 +2x + 1
Please help i don't know the answer to number 11
God must exist for there can be no other explanation for the order and complexity of the world. Some say there is no proof, but to me the proof is all around us
Please help me on this problem
A number is multiplied by 6. If 8 is subtracted from the product you get 34. What is the number? 4 6 7 8