emilyhorsesoyrkma emilyhorsesoyrkma
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

if tubing costs 4.20 per foot and you pay a total of 120.95 the total of tubing you have purchased is?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 02-11-2017

divide total paid by price per foot

120.95 / 4.20 = 28.7976 feet

 round answer as needed

Answer Link

Otras preguntas

why is english class an essential part of education
f(x) = x2. What is g(x)?
If 1 pound of grass seed costs 25x cents, represent in terms of x the cost of 7 pounds of seed? In polynomial simplest form
Explain why you selected the location recorded in Panel 1 as the ideal incubation site for culturing microbes?
Corporations became a popular way to set up businesses because they:A.raise capital B.limit the risk for individual inventorsC.allow investors to share in the p
Explore one of the agencies for quality improvement listed in this module's lecture. Write a one-page summary of what the agency does, who it affects, and how i
14. What is the direct object? A. Farm B. Dream C. Work
A paleontologist finds a relative complete skeleton but isn't sure if it is an ape fossil or a hominid fossil. Which of the following features would help distin
Assume that three identical units are purchased separately on the following three dates and at the respective costs:________. June 1 at $10 June 2 at $15 July
Just need the final answer