boi35
boi35 boi35
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is itb. Hdhdhdhdhfnd

What is itb Hdhdhdhdhfnd class=

Respuesta :

mongadonga
mongadonga mongadonga
  • 03-10-2017
All you need to do is find the rate of the cost. This means finding the cost of each liter. 
Brand A's rate is running at about $2.60 (16.99÷6.5)
Brand B's rate is running at about $1.25 (24.96÷20)

Brand B's laundry detergent costs less than Brand A's laundry detergent. Remember to vote me Brainliest if I helped you!
Answer Link

Otras preguntas

What is the best definition of "research"?
whih group of people were responsible for passing the Jim Crow laws in the south
what is the solution set
In the digestive system, food that has been completely processed is found __________.
Two types of formulas in Excel, what are they? A. Complex and simple, B. General and currency, C. Logical and Boolean, D. Trig and mathematical
Which group established communities where all work and property is shared by the community?
Which sequence represents the relationship between temperature and volume as explained by the kinetic-molecular theory? higher temperature / more kinetic energy
Susan and Laura are having a disagreement over who has more muscular strength. Susan is a distance runner and Laura is a sprinter. Which girl would be more like
Which two numbers multiply to 60 and add to -2?
Jelaskan hubungan antara kesadaran berbangsa dan bernegara dengan upaya mewujudkan cita-cita dan tujuan nasional Indonesia!