mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

Anyone help pls, IMPORTANT!!!!!! Will give the brainiest. Thank you
Mikas diner sold 70 milkshakes last week. 9% of the milkshakes had whipped cream on top. How many milkshakes with whipped cream were sold?
What was the primary weakness under the Articles of Confederation for the United States Congress?
The distance between points F and H is 3 units, and the distance between points H and G is 4 units. What is the distance between points F and G?
Team players are sought-after employees True False
What is the job of a ground intelligence officer?
Argentina won independence from Spain in the
PLEASE HELP I DON'T UNDERSTAND THIS!!! PLEASE HELP~
Kathryn bought a magazine for $5 and eight erasers. She spent a total of $45. How much did each eraser cost?
Select all that apply. Which of the following qualities do responsible adults possess? friendliness reliability punctuality patience