najwaali2021 najwaali2021
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

One dozen eggs cost $1.98 how much does 1 egg cost

Respuesta :

TDBGYT
TDBGYT TDBGYT
  • 01-10-2017
I think it would be 15 cents!
Answer Link
EuniceJEJO
EuniceJEJO EuniceJEJO
  • 01-10-2017
1.98/12=0.165

Round up and you get .17 which is 17 cents
Answer Link

Otras preguntas

In what ways did women’s lives change during the tang and song dynasties?
Can someone please help me with this question?
What property is used to transform the equation 3x + 2y + 14 = 32 into 3x + 2y + x – 2y = 32?
The ratio of circumference to diameter is called
How to find the x with trig functions
Perform the indicated calculation 6P3/11P4
Is gasoline an element compound or mixture?
1. Change each fraction to a percent. a. 6/100 b. 3/8 c. 357/100 d. 100/100
Find the x-intercept for the line represented by this equation.
Can anyone help? What is the least amount of information that you need to graph a circle? To write the equation of a circle.