makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

What is the range of the given function? A.{x | x = –5, 1, 4, 6} B.{y | y = –7, –1, 0, 9} C.{x | x = –7, –5, –1, 0, 1, 4, 6, 9} D.{y | y = –7, –5, –1, 0, 1, 4,
The model below can be used to find the quotient of 1/2 divided by 1/8 . What is the quotient? A 1/16 B 2/5 C 2 D 4
What is the opposite or -1??
What is the quotient of 9.83 divided by 89.56
Hello can someone help me pls
What is the main purpose of the organ system shown above? A) receives stimuli, integrates information, and directs the body B) transports nutrients, gases, hor
1/7 x 5 5/6 x 1 1/4 =
who was Arthur Guiness?
A view that shows half of an object as a sectional view and the other half of the object as a normal view is called a __________.
A writer wants to develop an argument on the following topic the requirement to wear uniforms to school write a claim and counter claim based on this topic clea