njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

one egg carton holds 12 eggs .how many cartons  are you able  to fill with 60 eggs.help me please.
What represents instantaneous velocity on a graph?
using exactly four 4s and any operations write an expression to equal the number 3
Can someone help me ?????
dose anyone know how to solve any of these? 1. W is the midpoint of UV. if UW= x+23, and WV= 2x+8, what is x? 2. W is the midpoint of UV. if UW= x+23, and WV= 2
What is the value of 5 in 356,039,763
What does the fact the pi is irrational indicate about it'd decimal equivalent
The value of 3 in 920.003
The value of 3 in 920.003
A base 7 three-digit number has its digits reversed when written in base 9. Find the decimal representation of the number.