parrisanaria2 parrisanaria2
  • 02-02-2024
  • Mathematics
contestada

A package of 24 water bottles is on sale for $6. How much does each water bottle cost?

Respuesta :

idouge7 idouge7
  • 02-02-2024

Answer:

find it out yourself

Step-by-step explanation:

]

Answer Link

Otras preguntas

Find the slope of the line that contains the points (2,2) and (-7,-4).
Please please help me
Which of the following egg dishes is best eaten with a spoon? A. Omelet B. Eggs Benedict C. Poached egg D. Soft-boiled egg
In the figure below what is the value of x
How to download a software program??
Which of the following is a benefit of urban development? A. Development of economic centers B. Development on agriculture land C. Decrease in biodiversity D. D
Choose the correct helping verb for the following verb: voir* avoir* etreChoose the correct helping verb for the following verb: partir* avoir* etre
Why did FDR lose the support of many people in 1937?
Calculate the rate of change for the interval 45
What is latent heat?