leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

Manny has car insurance and was in an accident with a bill totaling $11,500. The insurance company says he needs to pay the first $1000. What does the $1000 rep
Find the two states in the east that share an almost identical shape, then find the two states in the west that share an almost identical shape (Hint: All four
What do people find troublesome or confusing about christianity and why?.
What are some examples of food recalls that have recently taken place according to the host?
What are some of the key events that occurred during the protestant reformation?
PLS NEED HELP What are some details from the essay "Names/Nombres" that support the central idea and Alvarez's feelings on the central idea? List at least three
can some help me out with this EXTRA POINTS!!
after seeing the japanese bomber the men realize that
What is the coefficient of the permanganate ion when the following equation is balanced? mno4- br- → mn2 br2 (acidic solution)
what are the solutions to the equation?