Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What type of vegetation found in bangladesh?
The decimal is 0.10 the fraction is / the percent is 10% what is the fraction
What is the subject of i went to great america??
Translation is the process of making a(n) ______.
1984 by george orwell why doesn't winston want to take the lift
What ideological underpinnings of the paris peace treaties most affected the colonies?
Which web-based application allows users to collaborate when creating content
if exposure to violence impacts personality and/or behavior in children
What does economic security and predictability mean?
What was the purpose of the Council of Trent? durring the rennasance