princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements best explains why producers conduct market research?
Rewrite log₅(x+3) into an equivalent expression using only natural logs
Can someone please answer these 2 questions. The cross section of a sphere is shown. What is the area of the cross section ? This cylinder is 8 inches tall an
how many star are thier in the universe​
If I don't drink water what 's going to happen in my body
what does the term khalifa refer to?​
El pantalón que compró Carlos es de Armani. ¡Qué _________! A. colectivo B. ché C. fiaca D. bárbaro
74. One triangle has side lengths of 5 inches, 12 inches, and 13 inches. The side lengths of a second triangle are 15 inches, 36 inches, and 39 inches. What is
How does Linda’s grandmother shame Dr. Flint?
Please help me do this problem. 20 points to the first one that helps me with these 2. I am very desperate.