Seudónimo Seudónimo
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Your teacher purchases 24 pastries for a class celebration, at $2 each. What integer expresses the amount he paid?

Respuesta :

0Neven
0Neven 0Neven
  • 03-05-2017
The answer is 48

Oh no! Something went wrong while adding your answer
It's too short. Write at least 20 characters to explain it well.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-05-2017
I think it is the answer is $48 because $2 times 24 pastries equals $48.
Answer Link

Otras preguntas

Usain Bolt temporarily reached a speed of 27.5 miles/hour in the middle of his 2009 world record breaking 100m sprint! How fast is this in feet/second? (Round y
In which of the following areas do animals typically store their extra energy? fatty tissue mouth tissue bone tissue lung tissue
How is the relationship between the divisions of the geologic time scale (ex, eons and eras) different than the relationship between hours and minutes? Multiple
help me please please
I can’t speak for anyone else, but spaghetti and meatballs are my favourite meal. I savour the flavour of Italian food whenever I can, to be honest, but it seem
Thank you ✨ so easy
15 less than a number tripled is equivalent to the difference of the same number and 12 multiplied by -4. What is the number?
Based on the following sentence, which answer both names the error present and corrects the error? Vernon spent hours planning his dinner party, but his guests
define the term insolation ​
HELP QUICKTrue or False:The energy in food is chemical energy, which can be converted into mechanical, electrical, thermal, or other forms of energy in the body