Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

An atom is the most __________ unit of living and nonliving things. Answers >>
The red-figure style of Greek pottery generally has what color background?
Can someone please help me with this problem? I'm not very good at math and neither is the rest of my family so they can't really help me.
What is the mSRW ?? (no answer choices)
How many rules did the lilliputians give gulliver in order to live with them?
Find the quotient #Algebra2
A student mixed two clear liquids together in a beaker and a solid precipitate formed, this data is shown in the table below . what is the mass of the beaker?
what are the five catergories of an oral report's function?
Read the following paragraph from "Adolescence and Personality": At precisely the time that adolescents feel unsure about who they are, society begins to ask t
The mixture of food and gastric juice that passes from your stomach to your small intestine is called