fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

y + X ZX x². x+y X- -) 2)*( x+y y². X²​
what words get you interested in a essay
In the call of the wild bucks saved Thornton life by
20) How many particles are in 12 grams of iron. I need to know the answer to 20 & 21 on this page
A speed walker using a pedometer measures her walking speed in feet per minute. If he wants to walk 8 miles in 1 hour, at what feet/minute will she have to walk
What is 2x2+2 equal to
The area of right angle triangle is 103.35 if one of the sides containing the right angle is 15.9 cm find the other side
why gender equality important to our society?​
Last year Marsha helped 5 different sellers sell their home. The sale prices of these 5 homes were as shown in the table below. If Marsha made. 3% commission on
how much money must Lee invest for five years in an account that earns an annual simple interest rate of 8% if she wants to earn $650 from the investment?