T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

what evidence suggests that the dagger Macbeth sees is an illusion
What happened as a result of anti-chinese legislation?
Maggots feed on dead and decaying organisms for energy. What are maggots?
Solve the proportions
What is the name of the Drive-in prominently featured on the TV show "Happy Days?
If you are viewing bacteria with the microscope and use the 40x objective, what is the actual magnification you are viewing the specimen at?
How many half-cup servings of trail mix can you get from four cup of trail mix
If the most likely reason customers will purchase a company's product is its many useful attributes, what advertising focus would likely be most effective?
True or false General de Gaulle was instrumental in the fight against the Nazi occupation of France during WWII
in a group of 1,200 adults, there are 300 vegetarians. what is the ratio of nonvegetarians to vegetarians in the group?