knimra070 knimra070
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

cream cheese costs £3.60 for 1kg. Robbie buys a pot of ice cream cheese for 90p. How many grams of cream cheese does he buy?

Respuesta :

samquinnd
samquinnd samquinnd
  • 03-03-2017
the answer is he has 9600g
Answer Link
kiera128
kiera128 kiera128
  • 03-03-2017
The answer is 9600g of what he would get
Answer Link

Otras preguntas

i need help with this pls
1 word to describe french and Indian war
The cost of a sweater is $8.25. What is the maximum number of sweaters you can buy for $50?
please help me on the question I attached an image thank you ❤️
What is the solution -1 -7 ?
Which is not part of the bunkhouse in mice of men? A-bunks B-table for playing cards C-shelves for personal belongings D-stove E-toilet
Please help I’ll give you guys brainiest.
You are at a pear picking farm and they allow you to pick up to 50 pears a day. Today, you have already picked 14 pears. Which inequality below would represent
The mission system began to decline by the end of what century?
What is the value of x? 40° (6x + 2)