demaria demaria
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?

Respuesta :

jamesbeargr
jamesbeargr jamesbeargr
  • 02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15. 
$1.15 dollars per burger. 
Answer Link
JoshEast
JoshEast JoshEast
  • 02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60

then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex]  =  1.15
Answer Link

Otras preguntas

You interact with a program through which of the following, thereby controlling how you enter data and instructions and how information is displayed on the scre
What is 4/5x -1 = - 9/10x + 4
The opposite of an integer is negative. True or False? (6th grader here, I need some help with math)
As a company owner, you are trying to grow your party supply sales by reaching new customers. You know most of your customers are college students in their earl
complete a piecewise function that describes the graph.
which jazz artists was one of the first to use a synthesizer in their recordings
PLEASE help, 1-10 I’ll mark brainliest !!
An economy produces only 500,000 tables valued at $100 each. Of these, 100,000 are sold to consumers, 200,000 are sold to businesses, 100,000 are sold to the go
an experiment can do what? A.Prove Causation B.Show observation works C.illuminate the hidden variable D.show the hidden variable
Specialized information systems include a wide range of artificial intelligence systems that can simulate ____ intelligence processes.