elanak304
elanak304
02-03-2017
Mathematics
contestada
plsss help me (picture included above)
Respuesta :
Аноним
Аноним
02-03-2017
i would say c
but im sorry if im wrong because math isnt my flair
Answer Link
mayoa282
mayoa282
02-03-2017
The last one is correct because it says x is added to the width and you need to find the area so you multiply the width by the height and you had to increase the width with x
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
PLEASE HELP ME ASAP! Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 5 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 12 ounces of raisins for $3.59 Choice A
If the product of the slopes of two lines equals -1, then the lines ___________. a. are the same
) going to the wholesale club, one can buy toothpaste at a lower cost per unit as long as one buys 6 tubes at once. this is an example of _____ and this _____ t
Which expression is the same as 1/5 of 7? A. 1/5 x 1/7 B. 7 divided by 5 C. 5 divided by 7 D. 1/7 of 5
What is the effect on an electric current when the voltage is increased? An increase in voltage causes the flow of electric current to
Which is the most important reason you should properly cite information that you obtain from an Internet search? Question 2 options: To avoid contacting the
When you bisect an angle, you are _____ A. making the sides half as long. B. copying it to create a new angle the same size. C. dividing the sides in
Web application firewalls, security information and event management systems, access controls, network security monitoring, and change controls help to keep the
How long has there been thursday night football?
What is the equation of the line in standard form?