itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

How to express a number as a quotient of two integers like 0.43
In which quadrant does the terminal side of a 135° angle in standard position lie?
the cake looked too good to eat. what is the adverb
The process of generating an electric current by moving an electrical conductor relative to a magnetic field is called
"Find the value of x. Round to the nearest tenth. Refer to the attachment below. "
6 multiplied 5 =3 multiple
what is the product of (y+3)(y^2-3y+9) y3 + 27 y3 – 27 y3 – 6y2 + 27 y3 + 6y2 + 27
what is the goal in nutrition? a. positive energy balance b. weight maintenance c. energy balance d. weight loss
which is another way to check the sun of 52 + 23 + 10 + 78? a) 78 + 10 + 23 + 52 b)78 - 52 - 10 - 23 c) 163- 52 + 23 + 10 + 78 c) 78- 52+ 10 + 23
Most of Brazil has a warm climate due to which of the following? A. latitude B. elevation C. proximity to lakes D. air and water currents