safialouisa safialouisa
  • 03-09-2022
  • Mathematics
contestada

Raphi buys 1 rubber and 1 pen for £1.25.
Dylan buys 4 rubbers and 3 pens for £4.75.
Work out the cost of one rubber and one pen.
rubber: £
pen: £
Submit Answer

Respuesta :

Mibo
Mibo Mibo
  • 03-09-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

Cost of one rubber = $1

Cost of one pen = 0.25

Answer Link

Otras preguntas

3(2y+8)=60 solve for y
what is another name for the middle ages
President Thomas Jefferson approved the Louisiana Purchase in 1803. He and other Democratic-Republicans had doubts about the decision, however, because a.the pu
Three more than four times a number is 15
what is the vertex for the equation f(x)=3(x+4)^2-5
Impeachment hearings of the president can only start in the Senate. True False
Which freedom did the attorney general of the United States violate during the Red Scare? A. freedom to vote B. freedom of speech C. freedom of religion D. free
How do I solve 5x^2-5x-30=0 ?
What was the primary way the farms in the south differed from those in the north
Find the remainder when f(x) = 4x3 − 20x − 50 is divided by x − 3.