soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

use appropriate prepositions: a-he was placed_________two girls.
three times the sum of a number and 7
1. You have been installed a chief in your hometown. Write a letter to your friend in another town telling him at least two things you intend doing to develop t
what are reasons why groups of people leave a paticular place
Many people (become) ___________ homeless after the earthquake in Haiti a few months ago.
Which of the following is the correct order in historical inquiry method A. Generate a hypothesis, describe the problem, test your hypothesis, form a conclusion
Hey! Someone help me please
PLEASE HURRY What is one way to learn the etymology of a word?(1 point) by using a dictionary by using an encyclopedia by using a thesaurus by using a glossary
Adam joins the cross-country team and starts to run several miles every day.
what is the answer for Y= -6/+2 +4