Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

pls help ASAP!! will give brainliest
summarize something for me please help asappppp ​
What primary purpose does a citation serve in a historical work
Animal cells have which of the following characteristics? Select all that apply. cleavage furrows chloroplasts no cell wall cell plates and no centrioles in cel
Explain why the boiling of water is a physical change
Write a summary of "Music for My Mother." A summary is a concise, complete, and accurate overview of a text. It should not include a statement of your opinion o
a square room has an area of 200 square feet. how long is each wall? show your work to explain why
Find the slope and y-intercept of the following line. - 10x - 8y = 8 BRO Find the slope. Select the correct choice below and, if necessary, fill in the answer b
who discovered American​
Can side d be the base for this triangle? If so, which length would be the corresponding height? If not, explain why not.