Wolfie679
Wolfie679
02-02-2017
Mathematics
contestada
plzzzz help asap lost ten u gain it asap
Respuesta :
crazykid1
crazykid1
02-02-2017
1.35/ 12 = 0,112 So the unit cost will be 0,112 Check the answer 0,112 *12 = 1.35
Answer Link
xphenomx
xphenomx
02-02-2017
The answer is A. $0.11 because you have divide 1.35 by 12
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
Write complete ionic equation to show the reaction of aqueous lead(II) nitrate with aqueous potassium sulfate to form solid lead(II) sulfate and aqueous potassi
Which expression is irrational? 8 over 5. square root of 4 square root of 10. square root of 64
One reason the colonists had difficulty coming together to revolt against Britain is because they: A. wanted their own parliament first. B. could not surv
The fermentation of glucose (C6H12O6) produces ethyl alcohol (C2H5OH) and CO2: C6H12O6(aq) → 2 C2H5OH(aq) + 2 CO2(g) a) How many moles of CO2 are produced when
what disadvantages did native americans experience in their trading with europeans? native americans traded for items they could not use in everyday life. nativ
The process of gathering information with your eyes is called____. A. central vision B. peripheral vision C. rubbernecking D. visual perception
Which artwork has these characteristics? covers floors or walls is made of tesserae pressed into cement or plaster uses tiny tesserae for lifelike detail show
Which of the following statements about federal student loans is TRUE?. A. The interest rate on your loan will be fixed over time.. B. The interest rates on f
One way parents and guardians can influence technology use is to model proper use for their children. What outcome would you expect if this guideline was follow
Which of the following is not an example of an informal amendment to the U.S. Constitution? A. The president creates the Cabinet. B. Congress creates regulato