woahhhitshaley
woahhhitshaley woahhhitshaley
  • 02-02-2017
  • Chemistry
contestada

A store sells 4 reams of paper for $23.08. Which proportion can be used to find the cost of 12 reams of paper?

A. 12/23.08 = x/4

B. 23.08/4 = x/12

C. 4/12 = x/23.08

D. 4/23.08 = x/12

Respuesta :

Savagequeen233
Savagequeen233 Savagequeen233
  • 02-02-2017
The answer is A. 12/23.08=x/4

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of 5,sixths divided by 3,sevenths?
You get a paycheck every 2 weeks your annual salary is $39,000. Can you get the same amount for each paycheck?explain why or why not
Which sentence is written in second-person point of view? He had never been as scared as he was now. Hyun had never been as scared as he was now. I have nev
How do u write 0.326 in two forms
What is a+b=c if a is equal to b
a train traveled 360 miles in 6 hours. how many miles per hour did the train travel?
178 rounded to the nearest hundred
WHAT is the unit rate for 115 miles in 2 hours
Compare the lifestyles of hunter-gatherers with those of settlers of early agricultural communities. The Neolithic Revolution describes the
One number is 12 more than half another number. The two numbers total 60. Find the numbers.