jhern069 jhern069
  • 03-06-2022
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. Ali together, the balls cost 35.99. About how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

s403167
s403167 s403167
  • 03-06-2022

Answer:

about $2.31 per pound

Step-by-step explanation:

35.99/15.6 = 2.30705128205

2.31

Have a good day! :)

Answer Link

Otras preguntas

if Dave Franco Had 88 dollars in his pocket and spend 1 Dollar for candy how much money would be in his pocket left???
If the pancreas secretes too little insulin, it results in ________. if it secretes too much insulin, it results in ________.
Wich Indo-European invader influenced civilization in the fertile Crescent
what is the answer for the equation above
jack read 90 pages of a book in six hours. what is the average number of paged he read each hour
on a long hike Chief drink 7 pints of water how much did he drink in quarts write your answer as a whole number or a mixed number in the simplest form include t
In may 2001, ________ began an african tour and met with president thabo mbeki concerning aids.
log (x+21)+logx=2 solve the equation
negative sixteen plus the quotient of a number and -4 is -3
2 2/5% in a fraction in simplest form