tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

Express 9.062 as a mixed number in the simplest form.
how do you work out 45.3x6 using grid method
72 - (blank) + 20 = 70 what number is the blank
Juan Ramirez sells suits in a major department store on weekends. he earns a commission of 5 percent on the first ten suits, and if he sells more than ten, he e
how do you work out 45.3x6 using grid method
How many ping pong balls would it take to fill a classroom that measures 22 feet by 16 feet by 9 feet? (Assume that a ping pong ball has a diameter of 1.5 inch
What is .5v^1/3 Can u please help? Ian super lost!!!!!!
72 - (blank) + 20 = 70 what number is the blank
Are many valuable minerals found in or near areas of volcanic activity and mountain building?
why did texans drive their cattle to towns in the midwest