27vivmoo 27vivmoo
  • 03-05-2022
  • Mathematics
contestada

if a six pack of soda cost 2.46 how much is one can

Respuesta :

Truffalz
Truffalz Truffalz
  • 03-05-2022

Answer:

one can would be about $0.41

Step-by-step explanation:

Take $2.46 and divide it by 6 because that is the number of cans in the pack, the answer is $0.41 per can.

Answer Link

Otras preguntas

Which pH range is more acidic than most freshwater lakes, streams, and ponds? A. 3 to 5 B. 6 to 8 C. 10 to 12 D. 12 to 14
Atoms of element A decay to atoms of element B with a half-life of 20,000 years. If there are 10,000 atoms of A to begin with (and 0 atoms of B), how long will
The purpose of the Olympic Games was to
Tickets marked up 35% to 59.40 what is original price
A wall, blockade, and airlift were all a part of which city during the Cold War? Moscow Berlin Brussels London
A connection to the Internet is difficult to obtain.
(lc) what was the soviet Union's main goal at the Tehran Conference, held at the end of 1943
Devon made the scatter plot to track his bank balance over time. Based on the linear model, what is Devon’s possible bank balance on Day 6? $__________
****WILL GIVE BRAINLIEST TO FIRST ANSWERER****
why did the north industrialize faster than the south