777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

What happens during S phase? O A. Chromosomes are duplicated. O B. The cell splits in two. O C. DNA separates into two nuclei. O D. Cytoplasm is manufactured.
STORIES OF USEFUL INVENTIONS, excerpt By S. E. Forman 1911 THE MATCH There never was a time when the world was without fire, but there was a time when men did
a patient is prescribed anticonvulsant medication for her seizures , she returns to her doctor three days later with nausea and rash due to taking the anticconv
Which kind of organization is formed by a number of different countries around specific national interests?
If you see rough patches, loose gravel, or potholes on the road, you should A. steer around them B. shift to Neutral C. slow down D. speed up
A youth basketball coach has 12 kids on his team and he selects 5 kids to start each game. To be fair he wants to start a different group of 5 kids each game. H
In a two paragraph essay explain why workers with more Education and Training generally get paid higher
suppose the column of the square matrix is linearly independent. What are solutions of Ax=0?
Which country was an ally of the United States during World War II? A. Germany B. China C. Japan D. Italy
Describe one example where you may have witnessed gender-based inequality.