gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

In “The Monkey’s Paw,” a stranger comes to the door. How does this scene contribute tension to the rising action of the story? A. The stranger informs the Whit
Which of the following is true about behavior of an organism ? A. The behavior of an organism is influenced by both its heredity and its environment. B. The b
People with a BMI of 30 percent or higher are considered __
It can be normal for a teen to find some classes challenging, but if a teen has problems in school, as well as frequent absences or skipped classes, he or she m
In referring to snipers what is 2 minutes left mean
peter the Great reduced the power of the boyars by
what is the y intercept of y=2x-1
How are silt, delta, and irrigation helpful to the Egyptians?
Line EF passes through the points (0, 1) and (3,3). Line GH passes through the points (3, -3) and (6, -1). These lines are A) skew. B) parallel. C) concurren
The graph of y = ax 2 + bx + c is a parabola that opens up and has a vertex at (-2, 5). What is the solution set of the related equation 0 = ax 2 + bx + c? An