jayceebey04 jayceebey04
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

(b) Ashley bought 21 pounds of flour for $9 br />
How many pounds of flour did she get per dollar?

pounds per dollar

Respuesta :

ma44857
ma44857 ma44857
  • 04-03-2022

Answer:

She got 2.3 pound per dollar

Step-by-step explanation:

Because 21/9 is 2.3

Answer Link

Otras preguntas

Which questions do adverbs answer about the words they modify? a. To what degree? b. In what manner? c. When? and Where? d. all of the above
Which of these genres use a libretto? opera prelude oratorio concerto
A ________ ion is created when an electron is removed. a. stable b. neutral c. positive d. negative
__________ is the distinction of knowing the difference between right and wrong and how one behaves according to that distinction. a. Conscience b. Obedience
4- What are the different waysto solve a quadratic? List examples of each
Benjamin Franklin was highly educated and had years of schooling. a. True b. False
How many 34-centimeter cubes do you need to create a cube with an edge length of 12 centimeters?
Give me example of when you would make a frequency table to solve a problem
A mountain can affect climate by
reference books that contain words of similar meaning the opposite meanings are called