mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Georgette was making $4,000 per month, but her work cut her hours, so she is now making $2,500 per month. What do you expect to happen to Georgette’s demand cur
If a security currently worth $12,800 will be worth $16,843.93 seven years in the future, what is the implied interest rate the investor will earn on the securi
Im thinking of a number. If I double my number and add the sum of my number and 2, the result if four more than my number what is my number?​
An artificial satellite is in a circular orbit around a planet of radius r = 5.25 Ã 10^3 km at a distance d = 450.0 km from the planet's surface. The period of
The graph below shows the average daily temperatures on January 1 from 1900 to 1934 for city A The mean of the temperatures in the chart is 24° with a standard
How can an environmental law affect a business
A water wave of wavelength 859 cm travels a distance of 64 m in a time of 14 s. What is the period of the wave, in units of seconds?
what is 175-(64-32)+(8÷3)÷200​
What frequency must a sound wave have in air to have the same wavelength as a 750 Hz sound wave in a platinum bar?
which number has the lesser value 5.13 or5.099