marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

the scopes trial in the 1920s angered __________ a. Fundamentalists b. The President c. Charles Darwin
Helppp me please and thank u
PLEASE HELP! f *( x ) = 2 sqrt ( x - 5 ) + 4Estimate for what x value fives you f(x)=14
Which of the following scenarios would indicate that a nation's economy is entering the recovery phase of the business cycle? After sales figures increase for
What was not a reason why the Dawes Act failed for the Native Americans? A) They did not know how to farm because farming was not a part of their tradition
Why this chemical equation 3P4 + 10O2 = 4P2O5 + P4 is wrong?
Helmer [reeling]: True? Is this true, that I read here? Horrible! No, no—it is impossible that it can be true. Nora: it is true. I have loved you above everythi
About one-third of the world's population does not have: enough electricity the ability to burn fossil fuels access to clean drinking water fertile land on whi
plz help me!!! find the value of {3-2(3-4)^3}^3
Jordan and dion went apple picking. Jordan picked 8 9/10 of apples and dion picked 9 6/10 of apples. When they got home they put all the apples in one container