goku207143
goku207143 goku207143
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

A package of orange juice contains 96 fluid Ounces and costs $5.29. What is
the unit price per ounce?

Respuesta :

oseanavuso
oseanavuso oseanavuso
  • 02-03-2022

Answer:

5 cents

Step-by-step explanation:

$5.29 ÷96  = 0.05510416

Answer Link

Otras preguntas

I need help with this can you plz help me plz help me badly I need your help plz help me ASAP
How many feet are in 219inches
Please help us with this and please include work
What is the length of the base of a right triangle with an area of 24 m² and a height of 4 m? 3 m 6 m 12 m 96 m
Why is it important to learn about the holocaust
Please help me 40 points!!
Choose the statement that best makes a claim about the topic of self-driving cars. Automakers hope that self-driving cars will appeal to consumers. Currently, t
Are genes created by mitosis?
Maria purchase some make up from an online store she receive a 20% discount do you mount a discount is 6.70 how much was the original price of her makeup
Use the following information to answer the question. A eukaryotic gene has "sticky ends" produced by the restriction endonuclease EcoRI. The gene is added to a