sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

At the congress of vienna in 1814 the what became the guiding political principle for the great powers
A therapist challenges her client to journal daily as a part of her treatment plan. The therapist offers her client a new music download if she meets this chall
Which of the fine wine producing districts of bordeaux have been classified?
Camille is sixty-six inches tall. This is twenty inches less than two times Mindy’s height. How tall is Mindy?
Read the excerpt below and answer the question.(Hamlet) Never believe it: / I am more an antique Roman than a Dane: / Here’s yet some liquor left. (Act V, scen
Define these literary devices and give an example of each: personification, metaphor and simile.
What is the unit rate for 4543.08 km in 52.4 h? Enter your answer, as a decimal, in the box.
Name at least (4) specific careers within each cluster of the national health care standards
What is the british paramilitary force recruited to assist the royal irish constabulary?
Combine and simplify the third set of terms 2+15a-2