briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

Silver, gold, platinum, are ferrous metals. TRUE OR FALSE
draw the net of cube and square pyramid​
WILL GIVE BRAILIEST IF ANSWERED FAST
30% of the people at a concert are female. 1295 of the people at the concert are male. Work out the number of people at the concert who are female.
A company had $6,992,000 in net income for the year. Its net sales were $15,200,000 for the same period. Calculate its profit margin.
A spy realizes his cover is blown and flees toward his secret evacuation spot at a speed of 60 mph. Two hours later, a special agent in a helicopter starts chas
A firm has net income of $51,400, depreciation of $32,000 and taxes of $23,000. What is the firm's operating cash flow?
please answer this need help​
lucy starts 4miles from home and jogs away from home at 6mph for 20minutes. draw this statement on the diagram for me please.
What is a 'call to action' in regards to persuasive speaking?