ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

Can anyone help me with this question please? What do you think the cartoonist was trying to say about Andrew Jackson (the man in the cartoon) and federal gove
Point (3,2) lies on the line ax+2y = 10. Find a. ​
3+ 6 x{( 15 +9)=3-2}. Rajah got 49 while Obet got 39. Whose answer was correct? Prove your answer.asap i need it pls i need solution​
What prior knowledge is needed when following a recipe? a. a basic knowledge of cooking terms c. an understanding of the importance of following steps in order
What is meant by ‘limiting molar conductivity’?​
suggest solution to retain strong relationship between producers and consumers in Tanzania.​
what is the central idea of paragraph 5 throughout 8 of "Top spot" use two details from the article to support your response.
Help me please I beg
What is: it is a frequent moving of bowel with watery stool​
An engineer wishes to design a roller coaster so that the cars will not fall when they are at the top of their circular path. A 500 kg roller coaster car is des