nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Read the sentence. If your bicycle tire is low, use a pump to fill it with air. Which word is the direct object in the sentence?
Ronnie kicks a playground ball with an initial velocity of 16 m/s at an angle of 40° relative to the ground. What is the approximate horizontal component of the
will give Brainliest answer Both primary and secondary succession begin with pioneer species that? A. change the area and make it safer from predatory organisms
Protection for individual rights in U.S. society reflects the idea that all people have
Why is taking precise measurements important when investigating a case?
3 equivalent ratio 1/10
41>6m-7 HALLPP PLS IDK WHAT THIS
Please help me I have a pic of the math problem that I am working on
x plus y = 0 x - y plus 2 = 0
math question please answer thankss