maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

Help Tali is researching former President Franklin Delano Roosevelt, and she finds the following website: http://www.whitehouse.gov/about/presidents/franklindr
three and three quarters minus two and one fifths
(04.04 MC) Point Qis plotted on the coordinate gnd. Point P is at (40.-20). Point Ris vertically above point. It is at the same distance from point Q as point P
Anybody love me here? ;-; I need loving
At a car racing track the speed of one car was recorded as 170.55miles per hour . Round the speed to the nearest tenth
is probably the place where odontology is most useful for identification. O after mass disasters using bones in abuse cases in bite mark cases
-4x^2-19=x solve using the quadratic formula
Reese read twice as many pages Saturday than she read Sunday. If she read a total of 78 pages over the weekend, how many pages did Reese read Sunday? 26 pages 3
what is the answer plssssss
study the figure below showing the relative motion of the platemoving away from each other1.2.3.4.moving toward each other 1.2.34.sliding past each other1.2.3.4